slagg

Právě je sob 18. lis 2017 2:53:54

Všechny časy jsou v UTC

728x90px

Pravidla fóra

Napište:
- kde jste dodavatele našli
- název dodavatele a jeho udávaná adresa, včetně emailu a webu
- jak probíhala komunikace
- zda jste poslali platbu, jakým způsobem a částku
- časový průběh obchodu
- jak dlouho trvala expedice a jakým způsobem
- vyvarujte se affil odkazů (příspěvky budou smazány)

[ Příspěvků: 11 ] 

první zkušenosti s nákupem v číně

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: první zkušenosti s nákupem v číně
PříspěvekNapsal: úte 20. srp 2013 12:49:53 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

IČ: 0
1.zkušenost: když se mi v emailu objevili občas spamy nabídek z číny za neuvěřitelné ceny tak jsem nepřikládal důvěru, po čase jsem neodolal a udělal první zkušenosti, zakoupil jsem na aliexpresu televizi (LED, 3D, SMART.....) za neuvěřitelných 110USD včetně dopravy, po třiceti dnech když mi nic nedorazilo, prodejce nekomunikaval se mi automat aliexpresu zeptal jestli je vše OK, odpověděl jsem že ne a že chci vrátit peníze, tak mi za 2dny přistáli na účtu peníze (- cca10% zaplacené částky), ZÁVĚR: zboží jsem nedostal a o peníze jsem přišel jenom z části..................... ale nedalo mi to a tak jsem pokračoval..........

2 zkušenost: je aktuální, na serveru made-in-china.com jsem zadal poptávku na televizi a během hodiny jsem měl asi 10nabídek na mailu, všechny podezřelé levné, podobně vypadající, vybral jsem si jednu (BOK CHIU HK TRADING - Autorizovaný dealer Samsung) http://www.bokchiu-hk-trading.com/ - psali jsme si nebo si píšeme, různě jsem hledal na netu info o jejich company, našel jsem jejich registraci, adresu ( jinak adresa je "Lockhart Road, 514, Causeway Bay, Hongkong" stojí za to se podívat pomocí street view Google potam podívat), atd... rozhodl jsem se že to zkusím, řekli že když objednám za min.200USD mám dopravu zdarma, poslal jsem tedy peníze za svou objednávka (LED SMART TV 50" za 170USD a videokamera QF20 fullHD za 40USD), za pár dní mi potvrdili že peníze dorazili, ale moc se omlouvají že jim jejich boss změnil podmínky a že musím přiobjednat nebo doplatit 100USD za dopravu, které mi při další objendávce vrátí, ...............takže teď stojím před rozhodnutím jestli poslat za další objednávku 156USD, kterou jsem tam udělal nebo jestli to nejsou podvodníci a přišel jsem i o tu první platbu...........

spíš to píšu jen abych se podělil o zkušenost, ale pokud mátě nějaké doporučení tak ho rozhodně uvítám

PříspěvekNapsal: sob 24. srp 2013 14:53:24 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

co se týče toho aliexpressu...nemají náhodou escrow, kde vracejí 100% částky? Kam by pak šlo těch 90%, když prodávajícímu peníze vyplácejí až po odsouhlasení kupujícím....

ad 2. dost podivné, že během platby změní podmínky. Zkusil bych ověření společnosti přímo na b2b portálu jednoduchým dotazem na administrátory. Včetně emailu se kterým se mnou komunikují.

PříspěvekNapsal: pon 26. srp 2013 9:38:48 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

díky za reakci, můžete mi prosím popsat co je myšleno tím ověřením na b2b portálu, bohužel mi to nic neříká, díky moc....

PříspěvekNapsal: pon 26. srp 2013 14:57:41 
Administrátor
Administrátor

b2b portál je například Vámi zmíněný made-in-china.com

Ověřte email odesílatele s emailem dodavatele na tomto portálu http://membercenter.made-in-china.com/email-verify.html

Pokud se email v databázi nachází, můžete si rozkliknout danou společnost a dozvědět se více informací, například provedené audity, ověření apod. Můžete daný portál i kontaktovat, aby Vám daného dodavatele prověřil. Obdobně tomu tak je i u jiných portálů, jako je alibaba.com apod.

Chcete vlastní e-shop?

PříspěvekNapsal: pon 26. srp 2013 15:23:43 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

díky, vyzkouším to. je se chci zeptat, jak jste přišel na made-in-china.com? nikde jsem je nezmiňoval. psal jsem o http://www.bokchiu-hk-trading.com/

PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2013 11:11:21 
Administrátor
Administrátor

zmiňoval, podívejte se do svého prvního příspěvku ("2 zkušenost")

Chcete vlastní e-shop?

PříspěvekNapsal: ned 29. zář 2013 8:57:40 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Provereni doporucuju, jak pise admin, je to aspon trochu provereni a muzete klidneji spat.

PříspěvekNapsal: sob 09. srp 2014 9:16:52 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Rad sa podelim so skusenostami. Moj prvy nakup bol minimalny /skusobny nakup/. Na pokazeny krovinorez som si objednal cely startovaci mechanizmus. Tu si za tu suciastku pytali 30 euro, nepocitam pracu. Tak som sa rozhodol hladat na aliexpresse. Samozrejme ze sa mi to podarilo najst a to za 6,01 euro + doprava zdarma. Objednal som si po registracii tovar a cakal nedockavo ako to pride. Dlho trvalo /asi tyzden/ kym sa vytvoril pohyb na sledovani zasielky. Potom dalsi tyzden nic kym to nedorazilo lodou do Eu. A dalej to slo ako po masle, aj zo zadrzanim na colnici. Tam to podla vypisu sledovania zasielky bolo len cca 2 hodiny a odoslane pre prijemcu. Po necelych 3 tyzdnoch bol kompletny starter doma a z mojej strany uplna spokojnost.

Dalsi nakup uz 2 mobilne telefony. Jeden dotykovy, druhy dotykovy nerozbitny. Zhrniem to, prvy dosiel do troch tyzdnov a druhy sa vratil spat k predajcovi. Ten okamzite pisal ze mu je luto, ze sa zasielka vratila spat. Mam otvorit spor a vratia mi peniaze spat. Urobil som tak, spor trval 3 dni ako ho aliexpress automaticky nastavil. Potom prisla sprava, ze peniaze mi vratia spat na ucet do 7 dni. O dva dni boli tam 100%. Nikto z e-shopu sa nezmienoval o vyske vratenej sumy. Pri otvoreni sporu vyplnujete
/odklikavate/ predvoleny formular a tam vam automaticky hodi sumu vratenia penazi v 100%-tnom prevode ktory ste zadali pri objednavke.

Momentalne cakam este na 3 objednavky. Mozem len chvalit. Pri objednavke mozete v detailoch komunikovat s predajcom
/napr. kedy mi odoslete tovar, alebo ak sa vam nieco nezda s dodanim tovaru atd./ Komunikaciu s predajcom riesim cez google prekladac, je to jednoduchy sposob. Su velmi mily pri komunikacii.

PříspěvekNapsal: ned 12. říj 2014 18:24:45 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Zkusenosti jsou vzdy ruzne, ale pokud ti to vzdy vyslo, jen dobre. Kazdopadne az budes kupovat veci za 500kkc tak budes dycky nervozni :)

PříspěvekNapsal: pon 05. čer 2017 20:02:41 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Dobrý den, ráda bych se zeptala, plánujeme do firmy koupit 1 menší CNC soustruh a ráda bych se zeptala jakou máte zkušenost s prostředníkem? Plánujeme využít služby firmy http://dovoz-stroju.cz/ a rádi bychom věděli zda je do dobrý nápad, případně na co si dát pozor nebo je to v pohodě a můžeme využít této služby. Nemáme aktuálně člověka, který by se na toto soustředil a stejný CNC stroj je u nás 2x tak drahý než v Číně.

PříspěvekNapsal: stř 05. črc 2017 14:03:21 
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Dobrý den, s žádným velkoobchodem zkušenost nemám, ale celkem často nakupuji s Aliexpress a zatím jsem neměla žádný problém, zboží mi vždycky dorazilo v termínu a odpovídajícím stavu. Na nákupy ještě obvykle využívám i cashback, takže se mi z ceny ještě vrátí skoro 8 %. Více info na https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-partneri/obchody/aliexpress.com

[ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC